Državno člansko gasilsko tekmovanje

V soboto, 26. maja 2012, je na stadionu NK Rudar v Velenju potekalo državno gasilsko tekmovanje članic, članov, starejših gasilk in starejših gasilcev.

Zaradi odličnih rezulatov na regisjkem tekmovanju lansko jesen, so se tekmovanja udeležile tudi štiri desetine PGD Čušperka.

O tekmovanju:
Skupaj je nastopilo 298 enot oz. skoraj 3000 gasilk in gasilcev. Člansko tekmovanje je bilo tudi izbirno za širši krog enot, ki bodo kandidirale za nastop na gasilski olimpijadi leta 2013 v Mulhousu v Franciji.
Od 7.30 pa do 15. ure je v odličnih pogojih nastopilo 49 enot članic A, 48 enot članic B, 50 enot članov A in 46 enot članov B v vaji z motorno brizgalno, štafeti na 400 m z ovirami in vaji razvrščanja. Nastopili so tudi poklicni gasilci v kategorijah A in B ter gostje s Hrvaške – članice A iz Ivanićgrada.
Na sosednjem igrišču je nastopilo 44 enot starejših gasilk in 56 enot starejših gasilcev v vaji s hidrantom in vaji raznoterosti.

Na tekmovanju so bili prisotni tudi nekateri visoki gostje: Bojan Kontič, župan Mestne občine Velenje, Anton Koren, predsednik Gasilske zveze Slovenije, in dr. Danilo Türk, predsednik Republike Slovenije.

Rezulati:
Članice A: 20.mesto (sodelovalo 47 ekip)
Članice B: 32.mesto (sodelovalo 51 ekip)
Člani A: 34.mesto (sodelovalo 51 ekip)
Člani B: 42.mesto (sodelovalo 49 ekip)

Kljub solidnim časov vaj so našim tekmovalcem žal k takih uvrstitvam botrovale kazenske točke…

Najboljše enote po posameznih kategorijah so bile:
– članice A: 1. PGD Majšperk, 2. PGD Hajdoše, 3. PGD Žažar
– članice B: 1. PGD Begunje na Gorenjskem, 2. PGD Hajdoše, 3. PGD Ledine
– članice A – gostje: 1. DVD Ivanićgrad (Hrv)
– člani A: 1. PGD Šentjošt, 2. PGD Kebelj, 3. PGD Zalog pri Cerkljah
– člani A – poklicni: 1. PIGD Krka Novo mesto