Občinsko in regijsko tekmovanje 2013

V mesecu septembru sta se za naše društvo odvila tako občinsko kot tudi regijsko gasilsko tekmovanje.

OČINSKO TEKMOVANJE je potekalo v soboto, 21.09.2013 v organizaciji GZ Grosuplje (sodelovanje z GZ Dobrepolje).
Naše društvo je za tekmovanje pripravljalo skozi poletje 6 enot, ki so vse dosegle vrhunske uvrstitve na samem tekmovanju.

Rezultati PGD Čušperk:

Pionirji: 9. mesto (sodelovalo 10 enot)
    Mladinci: 2. mesto (sodelovalo 11 enot)
    Članice A: 1. mesto (sodelovale 4 enote)
    Članice B: 1. mesto (sodelovale 2 enoti)
    Člani A: 2. mesto (sodelovalo 15 enot)
    Člani B: 3. mesto (sodelovalo 7 enot)

Posledično se je zaradi uvrstitve med prve tri ekipe uspelo na regijsko temovanje uvrstiti petim našim desetinam, le najmlajšim letos sreča ni bila naklonjena.

REGIJSKO TEKMOVANJE pa se je izvedlo že naslednjo soboto, v organizaciji GZ Ivančna Gorica. Tekmovanje je gostilo društvo PGD Stična.

Rezultati PGD Čušperk:

Mladinci: 2. mesto (sodelovalo 13 enot)
    Članice A: 2. mesto (sodelovalo 7 enot)
    Članice B: 1. mesto (sodelovalo 7 enot)
    Člani A: 2. mesto (sodelovalo 14 enot)
    Člani B: 3. mesto (sodelovalo 8 enot)

Z doseženimi rezultati z regijskega tekmovanja je naše društvo lahko zelo zadovoljno. Namreč po pravilih GZS si prve dve uvrščeni ekipi v posamezni kategoriji pridobijo pravico do nastopa na državnem gasilskem tekmovanju prihodnje leto. Torej tam bomo spomladi 2014 lahko navijali za naše Mladince, Članice A in B ter Člane A!
Čestitke fantje in dekleta!

Kot zanimivost velja omeniti, da so naši Člani A imeli daleč najboljši čas vaje tako na občinskem kot na regijskem tekmovanju.